Home Výlety po okolí
PDF Tisk

Výlety po okolí

KUŽELOV – 15 km

Historická památka – větrný mlýn holandského typu z r. 1842; je upraven též jako muzeum. Přístupný v neděli.

BLATNICE pod sv. antonínkem–17 km

Vinné sklepy.

Veselí nad Moravou - 24 km

Venkovní koupaliště - Rozměry 50x25 a 25x16, Vybavení: skluzavky, skate park, dětský koutek s bazenkem. Batův kanál projíždky na lodičkách. Zámecký park. Horolezecká stěna, Hvězdárna.

KUNOVICE – 27 km

Letiště – vyhlídkové lety, seskok padákem. Letecké muzeum.

Strážnice - 32 km

Strážnické slavnosti, Zámek, Skanzen

BUCHLOVICE – 39 km

Zámek ve stylu italské barokové vily. Okolo zámku barokový park se vzácnými dřevinami. Muzeum v zámku. Východisko do Chřibů  na hrad Buchlov, Velehrad a do údolí Smraďavky s lázněmi.

Buchlov - 45 km

Počátky hradu se datují do 1. poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a správní středisko se soudní pravomocí a tzv. loveckým právem.

MILOTICE – 46 km

Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, přestavěn barokně. Malby v sále z roku 1725 od F. I. Ecksteina, sochařská výzdoba  J. K. Schlettera z první poloviny 18. Století. Bohaté sbírky a překrásné interiéry zámku jsou po rozsáhlých opravách přístupny  návštěvníkům.Zámek dnes slouží jako expozice moravské barokní plastiky s dílčí ukázkou barokního portrétu.

MIKULČICE – 59 km

Kilometr od obce se nachází národní kulturní památka - zbytky velkomoravského hradiště byly tu odkryty základy zděných kostelů knížecího hradu, mohutného opevnění sídliště družiny a mnoho dalších unikátních nálezů. 2 km od obce je rezervace černých čápů a volavek popelavých.

LEDNICE –82 km

 Krásný zámek s parkem anglického stylu s cizími dřevinami. Francouzská zahrada s rosariem, stříhaný buxus a tis. Skleník s tropickým    rostlinstvem.  Lednické rybníky jako rezervace vodního ptactva a květeny.Myslivecké muzeum. Maurský minaret s 60 m věží a vyhlídkovým ochozem s mimořádně krásným rozhledem.

 

Aktuality

2.4.2016  Koštklobásek

 

Webkamery

Sjezdovka Nová Lhota kamera 1

Sjezdovka Nová Lhota kamera 2

 Banner

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.