Home Cyklo-Turistika-Sport
PDF Tisk

Turistika

Bílé  Karpaty  jsou  doslova  rájem pro milovníky horské turistiky. Je zde mnoho velmi dobře značených tras. Jedna taková trasa vede z Vápenek krásnou lesní přírodou ke Kamenné bůdě, kde se rozděluje k různým cílům. Hojně využívaná trasa pro pěší turistiku je tzv.výšlap na Javorinu neboli Javorinská naučná stezka. Po předchozí domluvě je možné tyto i všechny další trasy absolvovat s doprovodem.

SKI AREÁL "NOVÁ LHOTA" - 7 Km

SKI areál Nová Lhota se nachází v malebném prostředí Bílých Karpat, nad obcí Nová Lhota na Šibenickém vrchu (705 m n.m.). Sjezdovka je dlouhá 550 m s převýšením 85 m, vhodná pro začínající i zkušenější lyžaře.

SKI AREAL FILIPOV  video zde - 10 Km

Areál je vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé lyžaře. Je ideální pro lyžařské kurzy, hodně je navštěvován také snowbordisty apod...Lyžování nabízíme na dvou sjezdovkách:1.) hlavní: délka 450-550 m s převýšením 85 m, uměle zasněžovaná-osvětlená 2.) dětská: délka 80 m s převýšením 8 m, uměle zasněžovaná. Výkonné osvětlení zajišťuje komfortní večerní lyžování.

AQUAPARKY, KOUPALIŠTĚ

Venkovní bazén Lipov 19 km
Venkovní koupaliště Veselí nad Moravou 24 km
Krytý bazén Uh.Hradiště 30 km celoročně
Aquapark Uh.Brod 27 km celoročně

ADRENALINOVÉ SPORTY

Horolececká stěna 12 km
Baťův kanál projížďky na lodičkách 24 km
Letiště-vyhlídkové lety 24 km
Seskok padákem 24 km 

 NA  VELKÉ  JAVOŘINĚ

A tak jsme se dostali na nejvyšší místo Bílých Karpat, Velkou Javořinu – tradiční místo setkávání Čechů a Slováků. Protože se po rozpadu federace jedná o Slovenské území, doporučujeme mít sebou pas. Na vrcholu je postaven pomník panu Jaroslavu Vavrouškovi (bývalý ministr federální vlády, který tragicky zemřel). Od vysílače je vidět mimo jiné hrad Buchlov a při jasném počasí dokonce i vrcholky Beskyd a Tater. 500 m.pod Javorinským vysílačem je Holubyho chata s restaurací.  V zimě vede na Javorinu upravená lyžařská stopa. Tip : za slunečného počasí si vezměte dalekohled.

Z VELKÉ JAVOŘINY KE KUŽELOVSKÉMU MLÝNU

Pro turisty,kteří mají v oblibě delší trasy doporučujeme pokračovat z Javoriny po turistické značce do Filipovského údolí a ke Kuželovskému větrnému mlýnu. Cestou uvidíte Dibrovův pomník postavený na počest partyzánům z druhé světové války, mysliveckou chatu „Megovku” s modlitebnou a sochou pany Marie , kam se chodila modlit hraběnka Megová a budete-li mít štěstí tak i některé z mnoha druhů zde žijící fauny. Kuželovský větrný mlýn stojí nad obcí Kuželov,která je vyhlášena ručním tkalcovstvím a halenkářstvím. Válcový zděný mlýn holandského typu byl v provozu od roku 1842 do roku 1940,v letech 1973-77 byl opraven a poté otevřen veřejnosti. Tato obdivovaná památka je dnes jedno z detašovaných pracovišť Brněnského technického muzea. Výše popsaná trasa je celodenní výlet a je možno ho absolvovat pěšky i na kole

 

 

Aktuality

2.4.2016  Koštklobásek

 

Webkamery

Sjezdovka Nová Lhota kamera 1

Sjezdovka Nová Lhota kamera 2

 Banner

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.